Pod značkou Xiaomi si predstavíme jednu firmu, respektíve jedného výrobcu výkonných mobilných zariadení s dostupnou cenou.
Pritom táto firma vlastní hneď niekoľko menších firiem, ktoré sa tak ako ich „veľký brat“ zaoberajú prínosom nových technologických noviniek. Za zmienku určite stojí spoločnosť Yeelight, predovšetkým jej výrobok v podobe inteligentných žiaroviek.
Pod pojmom inteligentné svietidlá alebo inteligentné žiarovky si opíšeme konkrétnu novinku, a to produkty Yeelight Mesh, ktoré sa ovládajú na základe bezdrôtového pripojenia a ich prínos pre domácnosť je tak veľmi praktický. Tento prínos obnáša vlastnosti moderného bývania, ktoré budú zároveň trendom blízkej budúcnosti. Vzájomná komunikácia so svietidlami a ostatnými smart zariadeniami bude pritom veľmi efektívna a rýchla.

elektro

  • Každopádne k samostatnému ovládaniu svietidiel nám bude stačiť len smartfón disponujúci aplikáciou Mi Home.

No v prípade, že chcete žiarovky prepojiť aj ostatnými inteligentnými zariadanemi a využívať Mi Home naplno, každé chytré zariadenie s bluetoothom bude slúžiť ako jednotlivá tranzitná stanica, cez ktorú bude prechádzať širokopásmové pripojenie. A najlepší je tak výsledný efekt- skvelá rýchlosť vzájomnej komunikácie bez zbytočného spomaľovania.

mobil

Táto inovatívna technológia a domácnosť zložená zo zariadení smart zároveň šetrí elektrickou energiou. Napríklad v prípade spomenutého systému od Xiaomi na prepojenie smartfónu s ostatnými doplnkami v domácnosti spotrebujete len 0,5 W. Je to priam neuveriteľne nízky údaj, no podľa všetkého reálny.
No ak pozeráme na ceny a určité sporenie, priznajme si, že zariadiť smart domácnosť dnes ešte nie je lacnou záležitosťou. Hoci výrobca Xiaomi je v tomto ohľade tolerantnejší, vidíme to aj na sympatických cenách ich mobilov. Každopádne sa zamerajme na ceny konkrétnych svietidiel Yeelight, ktorých najlacnejšia žiarovka dnes stojí asi 6 eur. Tie sa však pravdepodobne budú predávať v balíkoch či kompletných sadách, pričom najväčší balík dnes stojí cca 175 eur.