Pokiaľ staviate nezvyčajný dom alebo nemáte zrovna dvere, ktoré spĺňajú klasické rozmery, môžete si dať vyrobiť sklenené dvere na mieru Lmmont.sk. Dvere zo skla sa tak dajú prispôsobiť presne podľa vybraných rozmerov, tak aby sa perfektne zmestili do daného priestoru. Či už máte teda príliš veľký dom, alebo príliš malý, sklenené dvere budú ideálnou voľbou do hocijakých pántov.

Čistenie skla

Okrem toho, sklo ako materiál má množstvo výhod a skvelých funkcií, ktoré z neho robia ideálny prvok na použitie do dverí. Jednou z jeho mnohých výhod je napríklad to, že vďaka svojej priehľadnosti sa cez neho môže prepúšťať denné alebo žiarovkové svetlo. Tento fakt zabezpečuje to, že aj malá a stiesnená miestnosť potom pôsobí, vďaka priechodu svetla vizuálne oveľa väčším dojmom, než v skutočnosti je. Ďalej medzi benefity, ktoré prinášajú sklenené dvere patrí ich jednoduchá údržba, ktorá pozostáva z ľahkého umývania s pomocou čistiacich prostriedkov a saponátov, určených na sklenené povrchy a predmety. Takéto dvere zo skla taktiež aj vydržia oveľa dlhšie než napríklad drevené dvere a nie je sa o nich nijak špeciálne treba starať.

Sklenené dvere

Vrátane prispôsobenia a výroby na mieru si môžete dať urobiť na mieru aj typ skla a jeho povrchovú úpravu. Zväčša sa na výrobu dverí používa špeciálne bezpečnostné sklo, ktoré je odolné voči vonkajším i vnútorným podmienkam, škrabancom a ľahkému rozbitiu. Toto sklo môže byť potom upravené a to buď tak, že bude nepriehľadné, matné, priesvitné, kalné alebo farebné, či prípadne s inou úpravou grafického povrchu. Dvere tak viete dokonale doladiť do interiéru tak, aby sa hodili presne k nábytku, doplnkom, farbe stien a inému príslušenstvu. Rovnako viete vybrať aj to akým spôsobom budú sklenené dvere namontované, a akým štýlom sa budú otvárať – do strany alebo posúvateľné. Často sa inštalujú v matnom a nepriehľadnom prevedení v spálni, izbách alebo v kúpeľni, kde sa vrátane iného skvele hodia aj z toho dôvodu, že ich nepoškodia ani kvapky vody.