Stále častejšie sa pri téme domov a bývania stretávame so zaujímavou alternatívou, a to konkrétne s mobilnými domami. Teda s niečím, čo je v Amerike známe už od konca minulého storočia, no v Európe si na to začíname zvykať až dnes. Na oplátku sme ale my Európania kreatívni v tom ako, kedy a k čomu dokážeme mobilné domy využívať.

Sídlo mobilných domov

Všeobecne už vieme, že ich nemusíme považovať iba za alternatívu bývania. Pravdepodobne sa v ponuke síce dajú nájsť svojim vybavením modely prispôsobené na celoročnú prevádzku- a teda na funkčné celoročné bývanie, ale tieto budú logicky vo vyššej cenovej relácii. Dajú sa tu ale rovnako nájsť cenovo zaujímavé a finančne dostupné riešenia, ktorých priestory sa dajú náležite využiť k rôznym iným a napríklad k sezónnym príležitostiam.

Prispôsobte si ho

S mobilným domom získate voľné priestory a následne je v podstate len na vás, za akým účelom sa ich rozhodnete použiť. Ideálne je však mať jasnejšiu predstavu už vopred a následne si vybrať alebo si nechať zhotoviť na mieru dom so zariadením a podmienkami, ktoré by najlepšie zapadli do konceptu vašich plánov.

Odľahlý dom

Teda uveďme si pár príkladov

Môže sa využiť čoby dobre zariadené rekreačná sídlo, kde budete môcť v pohodlí a v pokoji tráviť svoju dovolenku a voľný čas. Mobilný dom sa ľahko prevezie na dohodnuté miesto, môžete si ho dať teda priviesť niekam do oblasti, kde je čerstvý vzduch a v blízkosti pekná príroda. Za účelom rekreačného sídla môžete tiež tento priestor prenajímať.

Ale priestory sa dajú využiť aj ako home office pracovisko. V neposlednom rade sa dajú prispôsobiť ako malá kaviareň či rýchle občerstvenie v prípade, ak máte v pláne rozbehnúť podobný typ biznisu.

Výhody mobilných domov

  • Je to hlavne ich dostupnejšia cena v porovnaní s klasickými nehnuteľnosťami. Ale rovnako tak rýchla doba dodania hotového či rýchla doba zhotovenia domu na mieru. A tiež možnosť prevážať ho.