University of Suffolk študentov strávil £ 33,2 m v štvrti mesta Ipswich v 2017/18 sa správa ekonomický dopad povedal.

Univerzita založená na Ipswichi, ktorá v roku 2016 získala štatút univerzity, je domovom 4 530 študentov denného štúdia.

Rovnako ako ekonomický dopad štúdie hovorí, že univerzita bola katalyzátorom rozvoja v meste.investie.jpg

Nezávislá správa, ktorú vydala spoločnosť BiGGAR Economics, uviedla, že za každé 1 libier príjmu univerzita vytvorila £ 3.

Uviedla, že univerzita vytvorila v Spojenom kráľovstve v rokoch 2017/18 hrubú pridanú hodnotu vo výške 103 mil. GBP, čo podporuje 2 270 pracovných miest – z toho viac ako polovica bola.

Profesorka Helen Langtonová, vicekancelárka univerzity, uviedla, že „sa postavila do centra svojich miestnych komunít a postavila ekonomický rast do centra svojej stratégie“.

Amy Grant je viceprezidentka študentskej únie University of Suffolk. 22-ročná Amy Grantová, viceprezidentka študentského zväzu Univerzity v Suffolku, uviedla, že správa ukázala, že univerzita získala vysoké hodnotenie za to, že do vysokých škôl priviedla ľudí z rôznych prostredí – 25% študentov pochádza z oblastí s nízkou účasťou.

Povedala: „Myslím, že je dôležité nielen pozerať sa na peňažnú stránku vecí, ale na demografiu nášho študentského orgánu, ukazuje sa, že máme vplyv na miestnych obyvateľov, ako aj na miestnu ekonomiku.euro.jpg

„Existuje veľa študentov NHS – zdravotných sestier, záchranárov, atď. – ktorí zostanú v Suffolku. S najväčšou pravdepodobnosťou im budú ponúknuté pracovné miesta buď tam, kde majú svoje stáže alebo inde v širšom regióne.“

V správe sa uvádza, že univerzita bola tiež katalyzátorom regenerácie oblasti nábrežia.

Študenti University strávili v miestnej komunite 33,2 milióna libier. Univerzita, ktorá zamestnáva 460 zamestnancov, bola predtým známa ako University Campus Suffolk predtým, ako dostala plný status univerzity.