Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových krajín Európy. Ročne ho navštívia milióny turistov, a to vďaka tomu, že táto krajina v sebe ukrýva veľa prírodných pamiatok, historických monumentov, ale tiež úžasných pláží s krásnym morom. Krajina má okrem destinácii nachádzajúcich sa na pevnine viacero zaujímavých ostrovov. Prezradíme vám ktoré z nich sú najkrajšie.
Santorini
Santorini je najvyhľadávanejším miestom v krajine na strávenie romantickej dovolenky. Charakteristické biele domčeky, pospájané úzkymi uličkami a terasami s výhľadom na šíre more, to je ideálna predstava pre tie najromantickejšie duše.
Ostrov tiež ponúka množstvo gastronomických zážitkov, lodných výletov, krásnych prechádzok a podobne.santorini.jpg
 
Rhodos
 
Rhodos je vyhľadávanou lokalitou pre mladšie ročníky, nakoľko je tu celkom dobrý nočný život, cez leto sa tu koná viacero podujatí, avšak na svoje si tu prídu aj rodiny, či staršie ročníky.
V tejto destinácii sa dá nájsť veľa reštaurácii a barov, samozrejmosťou sú krásne, dlhé pláže.
 
Kréta
 
Kréta je spomedzi všetkých ostrovov Grécka tým najväčším. Nachádzajú sa tu viaceré dôležité historické pamiatky, ale tiež krásna príroda a pláže. V tejto lokalite sa nachádzajú aj rušnejšie miesta, vhodnejšie pre mladších, ale tiež malé dedinky, pre romantikov, alebo tých, čo vyhľadávajú kľud.řecko.jpg
 
Zakynthos
 
Na Zakynthose objavíte nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovou farbou mora. Je to miesto pomerne rušné, okolie tvorí skalnaté pobrežie, ale nachádza sa tu aj pomerne veľa zelene. Ostrov je známy taktiež pre korytnačky, ktoré tu žijú a sú lákadlom pre množstvo turistov.
 
Korfu

Korfu sa nachádza blízko pevniny, len cca 5 km, čiže sa sem pohodlne a rýchlo dostanete trajektom. Je to miesto plné krásnej prírody, paliem, olivovníkov a iných exotických rastlín. Pláže tu nájdete pieskové, ale tiež kamienkové. Na svoje si sem dôjdu aj milovníci vodných športov, nakoľko sa tu dá poriadne vyblázniť vo vode.