Podľa spoločnosti Net Applications spoločnosti Aliso Viejo, Kalifornia, bol Edge označený za primárneho prehliadača menej ako jedným zo šiestich používateľov systému Windows 10 po dobu dlhšiu ako jeden a pol roka. Toto je výrazné zníženie štatistiky zdieľania používateľov v Edge zo zobrazenia prehliadača pred týmto mesiacom.

microsoft.png

Počas 19-mesačného obdobia medzi májom 2016 a novembrom 2017 – údaje pre tento úsek boli to, čo Net Applications ponúkali verejne – Edge bežal medzi 15,6% (v apríli 2017) a 12,2% (september 2017) všetkých používateľov Windows 10. Nikdy nedosiahla 16,7% – čiže jeden zo šiestich – a celkovo klesala smerom nadol, pričom začínala na úrovni 14,8% (máj 2016) a skončila na úrovni 13,2% (november 2017), čo predstavuje pokles o 11%.

Spoločnosť nikdy nebola veľkým hráčom v stávkach na zdieľanie používateľov aplikácie Net Applications, ale v predchádzajúcich iteráciách údajov spoločnosť pre meranie na webe namaľovala prehliadač v trocha jasnejších farbách.

Pred úpravou metodiky Net Applications bola voľbou medzi 28,5% (v máji 2016) a 15,7% (október 2017) všetkých používateľov Windows 10. Kým to bol nakoniec prudší pokles, po väčšinu obdobia podiel Windows 10 sa pohyboval okolo 21% až 22% známky. Len v posledných troch mesiacoch sa staršie dáta miesto na Windows 10 začne skĺznuť, možno znamenie, že nová aplikácia dátových systémov bola implementovaná skôr, ako firma zverejnila správy.budova.jpg

„Bots môžu spôsobiť výrazné skewing dát,“ priznal začiatkom tohto mesiaca, keď odhalil svoje revidované čísla. „Videli sme situácie, keď návštevnosť z určitých veľkých krajín je takmer úplne nepriepustná. V iných krajinách generujú reklamné podvodníci prevádzku, ktorá zneužíva určité technológie, aby vytvorila kliknutia s vysokou hodnotou. Alebo veľmi uprednostňujú konkrétny prehliadač alebo platformu.“

Tieto softvérové ​​nástroje sú často nasadené zločincami, ktorí naprogramujú svoje automatizované skripty na napodobňovanie ľudského správania online, aby mohli zarobiť na podvodoch s kliknutiami na reklamu.