Obrúčky u manželov symbolizujú nekonečnú lásku, ktorú si počas svojej svadby navzájom sľúbili. Preto aj výber svadobných obrúčok býva jednou z najdôležitejších položiek na zozname budúcich mladomanželov. Tí ich budú nosiť, a preto by sa mali správne rozhodnúť, aké budú pre nich tie najvhodnejšie. Prvým kritériom býva samozrejme farba a materiál obrúčok. Dvojica by sa mala dohodnúť na tom, či zostanú verní klasike v podobe žltého zlata alebo sa rozhodnú pre inú alternatívu, ktorých sa im ponúka oveľa viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

kytice
 
Zlato je klasika
Asi najviac požadované a preferované sú obrúčky zo zlata. Kvôli vzácnosti tohto kovu si mnohí berú za povinnosť, aby tak dôležitý symbol sobáša bol práve z tohto kovu. V minulosti sa preferovalo klasické žlté zlato, ale v súčasnosti sa stále viac dostáva do popredia biele zlato, poprípade ružové. V niektorých prípadoch si snúbenci zvolia kompromis a vyberú si obrúčky z kombinovaného zlata. Pri výbere farby by mali zvážiť najmä to, aké šperky preferujú, aby sa im obrúčky hodili k tomu, čo už majú doma, prípadne čo budú chcieť v budúcnosti nosiť. Na výber majú samozrejme i množstvo rôznych typov, či už klasické hladné obrúčky bez zdobenia alebo gravírované obrúčky, či obrúčky s kamienkami.
 
Ide to aj inak
Niektorí snúbenci si dnes volia i iné materiály, z ktorých by mali byť ich svadobné obrúčky vyrobené. Či už ide o finančnú stránku alebo jednoducho len z presvedčenia či vkusu, môžu si dnes vyberať z materiálov ako je chirurgická oceľ, titán či dokonca wolfrám. Tieto kovy sú rovnako dostupné a finančne nie tak náročné, ako je to pri zlatých obrúčkach. Na trhu je množstvo druhov obrúčok z týchto kovov, ktoré sú tiež rovnako krásne a zaujímavé a určite neuberajú na hodnote ani na vážnosti sľubu, ktorý majú symbolizovať. Je len na budúcich mladomanželoch, čo si vyberú.

manželství
 
Navždy…
Tí, ktorí sa neboja bolesti a chcú svoju lásku doslova spečatiť na svojom tele, môžu zvoliť aj netradičnú metódu, ktorou je tetovanie. Na prstenník ľavej ruky, na ktorom sa zvyčajne svadobná obrúčka nosí si niektorí dávajú svoje obrúčky vytetovať. Aj to je jedna z možností, aj keď určite nie pre každého.