Mnoho ľudí nechce veriť, že stres patrí medzi závažné civilizačné choroby. Preto hovoríme choroby, pretože stres je stav organizmu, v ktorom si človek v snahe uniknúť od napätia nechtiac sám privodí niektoré zdravotné problémy. Alebo aj mnohé zdravotné problémy. Nie je to vôbec jednoduché. Takže ľudia, ktorí sú pod stresom, môžu trpieť rôznymi príznakmi, indikujúcimi choroby ako napríklad chrípka, pľúcne choroby, depresie alebo niektoré srdcovo-cievne problémy.

učení

Psychika vládne

Tento fakt je veľmi dobré uvedomiť si. Psychika človeka má veľkú silu a vládu nad organizmom. Pokiaľ je táto psychika nejakým vonkajším činiteľom narušená, môže sa to prejaviť nielen psychickými chorobami, ale oveľa častejšie sa to prejaví príznakmi klasických chorôb. Prídete ku doktorovi, doktor vás vyšetrí a zisti, že všetky výsledky máte v poriadku. Menej skúsený lekár vás vyhlási za hypochondra. Ten skúsenejší možno ešte vyskúša niektoré špecifickejšie vyšetrenia, ale pravdepodobne už vie, že výsledok týchto vyšetrení bude negatívny. Nakoniec vám vysvetlí, čo je stres a pošle vás domov s upokojujúcimi liekmi. Poviete si, ten lekár nestojí za nič, vôbec ma nemieni liečiť. Ale pravda je taká, že tu sa môžete vyliečiť len vy sami.

zoufalost

Ako na?

Musíte sa zbaviť stresu. Možno si poviete, že to sa ľahko hovorí. Ale veď nikto vám nekáže odísť z vašej práce, alebo od vašej rodiny. Treba si uvedomiť, že keď nejde o život, nejde vlastne nič. A v prípade stresu o život ide. Takže pokiaľ na vás bude niekto na budúce kričať v práci, kľudne sa nad tým pousmejte a povedzte si, že sa nenecháte vyviesť z rovnováhy kvôli vášmu zdraviu.
Chce to trochu cviku, ale dá sa to naučiť. Namiesto stresu si môžete navodiť pokojný kľudný životný štýl aj napriek tomu, že vaše okolie je nervózne a zo všetkých síl sa snaží túto nervozitu preniesť aj na vás.