Bohužiaľ, časy sa zmenili a deti už v týchto jesenných dňoch nevidíme vonku pobehovať v ruke so šarkanom. Dnes sú to len samé hry, dotykové mobilné telefóny a hrba novodobej techniky, ktorá zaplnila celý náš obytný priestor nehľadiac na iné budovy. Už to nie je také ťažké ísť kilometer zazvoniť na zvonček najlepšiemu priateľovi, pretože o pár sekúnd si pokojne po telefónnom rozhovore môžete dohodnúť schôdzku.

ftines

Začíname byť leniví a slovo lenivosť sa nám zdá na náš životný štýl pritvrdé, je to ale pravda ? Absolútne nesúhlasím. Ľudia by sa mali zobudiť a prestať sa stravovať vo fast foodoch, inak dopadneme ako naši americkí susedia. Jedlo zmrazené a na rýchlo pripravené je síce lákavé a veľmi chutné, no mnoho ľudí ani netuší, akú šarapatu to s ich telom po dlhodobom prijímaní robí. Nezdravé jedlo a nepohyblivosť z nás nerobí len obéznymi, to si vyhoďte z hlavy. Určite máte známeho, ktorý si môže dovoliť zjesť na posedenie aj slona, a nepriberie ani gram na váhe. Prejedanie a zlá strava zapríčiňuje aj mnoho iných závažných ochorení, medzi ktoré sa napríklad zaraďuje cukrovka alebo inak povedané diabetes – nepríjemné ochorenie, pri ktorom postihnutý trpí celý život a každý deň je nútení pichať si do prsta a vpichovať si tiež injekciu inzulínu. Ďalej je nutné pripomenúť rôzne kardiovaskulárne choroby srdca a ciev, vypadávanie vlasov a zubov, nedostatok vitamínov a ak sa vám to ešte nezdá také hrozné, môže dôjsť aj k infarktu, mŕtvici i rakovine.

procházka

Začnite deň inak – športom. Výhovorky ako nemám na to čas alebo nedostatok financií je len hlúposť ľudí, ktorí to jednoducho robiť nechcú ani nikdy nebudú. Tento článok neslúži ako motivácia, skôr je to ako nejaký varovný signál pre ľudí, ktorí chcú svoj život žiť naplno a bez zdravotných ťažkostí. Choďte občas na prechádzku, choďte si zabehať alebo aj bicyklovaním môžete svojmu telu ukázať, že ste vďační za jeho energiu a zdravie. Možno sa to stane vaším novým koníčkom, kto vie. Len treba začať, veď aj joga je výnimočný fyzický i duševný šport a najlepšie na tom je, že nie je vôbec náročná. Možností je mnoho a sú oveľa lepšie a hodnotnejšie ako pozerať sa celé poobedie do displeja a vyjedať popritom čipsy.