V súčasnosti sa kladie pri stavebných objektoch veľký dôraz na bezpečnosť, takže rôzne protipožiarne konštrukčné prvky alebo doplnky sú vlastne súčasťou všetkých stavieb, kde sa sústreďujú ľudia. Najčastejšie sa stretávame s pojmom protipožiarne dvere, ktorých hlavnou funkciou je zabránenie šíreniu plameňov, tepla a dymu v prípade požiaru stavebných objektov. Takže z hľadiska bezpečnosti sú protipožiarne dvere, okná alebo priečky veľmi dôležité a bez ich inštalácie na predpísané miesta nie je možná bezpečná prevádzka v týchto budovách.

horiaca budova

Protipožiarne dvere boli veľkým strašiakom hlavne pre architektov a následne aj užívateľov mnohých stavieb. Len veľmi ťažko si dnes vieme predstaviť mohutné kovové protipožiarne dvere, aké poznáme z minulosti, v dnešných moderných stavbách. A hlavne tam, kde sa kladie dôraz na eleganciu a štýlovosť, musia aj protipožiarne dvere spĺňať tieto požiadavky. No a dnes už sú stavebníkom a architektom k dispozícii aj takéto štýlové protipožiarne dvere lmmont.sk, ktoré pôsobia veľmi luxusne. Sú to na prvý pohľad sklenené dvere, ktoré však plnia prísne protipožiarne požiadavky. Ide o vyspelé konštrukčné systémy, ktoré sú certifikované v náležitých inštitúciách nielen na Slovensku, ale aj v Nemecku a Poľsku. Tieto konštrukcie sa vyrábajú v hliníkovom prevedení a v kombinácii so špeciálnym izolačným sklom tvoria veľmi kvalitné protipožiarne konštrukčné prvky. Rovnako ako protipožiarne dvere sú tak k dispozícii na základe podobnej technológie protipožiarne okná a steny.

interiér budovy

Na všetky tieto systémy sú použité tie najkvalitnejšie materiály. Použité sklenené platne odolné voči ohňu a teplu prešli tými najprísnejšími skúškami. Prípadní klienti majú na výber z rôznych tried protipožiarnych požiadaviek, ktoré sú kladené na ich protipožiarne konštrukčné prvky. Takto podľa ich konkrétnych požiadaviek sú nacenené a následne aj vyrobené požadované protipožiarne prvky ako dvere alebo okná.