PIR dosky, inak nazývané aj polyuretánové dosky, sú novodobým zatepľovacím materiálom so skvelými vlastnosťami. Ich najväčšou výhodou je vysoký tepelný odpor, ktorý dosahujú aj pri minimálnej hrúbke. Vďaka tomu sú jedinečným tepelnoizolačným materiálom, ktorý nájdete na trhu. Taktiež je tento materiál odolný voči ohňu, teda sa netopí ani pri vysokých teplotách. Vďaka tomu zvyšuje protipožiarnu bezpečnosť. Obrovskou výhodou s PIR doskami je ich nízka hmotnosť. Vďaka nej je manipulácia s týmto materiálom jednoduchá a nevyžaduje vynaloženie obrovského množstva síl. Ak sa obávate škodcov alebo máte s nimi a zatepľovacími materiálmi nepríjemné skúsenosti, u PIR dosiek sa ich nemusíte obávať. Sú odolné voči škodcom a navyše sú aj recyklovateľné, a tak šetrné k nášmu životnému prostrediu. Táto ekologická nezávadnosť je v dnešnej dobe bežnou, ba až nutnou požiadavkou pri akýchkoľvek materiáloch.

biely polystyrén

PIR dosky majú na oboch stranách povrchovú úpravu, zvolenú podľa toho, kam ich budete aplikovať. Ich ďalšou skvelou vlastnosťou je aj vysoká odolnosť v tlaku. Tento termoizolačný materiál je vhodný na zateplenie šikmých či plochých striech a obvodových múrov, teda fasád. Ďalšou ich skvelou vlastnosťou je aj nízka nasiakavosť.

nezateplený dom

Vďaka vyššie vymenovaným vlastnostiam sú PIR dosky vyhľadávaným zatepľovacím materiálom. Cena PIR panelu sa odvíja od ich hrúbky, povrchovej úpravy a typ spoja. Máte na výber medzi zámkom alebo rovným okrajom. Taktiež cena závisí aj od množstva materiálu, ktorý budete potrebovať. V našej firme Taloa vám radi vyhotovíme cenovú ponuku PIR dosiek a za bezkonkurenčnú cenu vám ich privezieme tam, kkde ich budete potrebovať. Nechajte si poradiť od odborníkov pri zatepľovaní novej alebo rekonštruovanej stavby. Správne zateplenie je dôležitým krokom k vášmu vysnívanému domovu, a preto by ste ho nemali podceniť.