Kozmetické spoločnosti nás neustále bombardujú lepšími a kvalitnejšími prípravkami. Šampón, ktorý vráti lesk a zdravie zničeným vlasom, telové mlieko, ktoré dodá pokožke pocit sviežosti, sprchové gély, ktoré suchú pokožku hydratujú a mnoho ďalšieho.

krém

Najnovší hit – prírodná kozmetika.
Už dávno sa prišlo na to, že syntetické (umelé) látky v kozmetike nám veľmi neprospievajú. Sú príčinou mnohých kožných ekzémov, alergií a ďalších problémov. V snahe vyhnúť sa im začali sa v oblasti kozmetického priemyslu používať prírodné látky.

Nature, natural, prírodné,…
Tieto nápisy môžete dnes čítať na väčšine kozmetických prípravkoch. Bohužiaľ nie vždy to aj tak je. Pod názvom „prírodný“ môžete nájsť aj kozmetiku, ktorá obsahuje len 1% prírodných látok. Ten zvyšok tvoria umelé zložky. V tomto prípade sa asi o prírodnom prípravku nedá hovoriť. Presne preto si všímajte zloženie produktu.

levandule

Zloženie
Prečítajte si aj zadnú stranu kozmetických výrobkov. Zloženie výrobku Vám o jeho ingredienciách prezradí viac, ako len veľký nápis v prednej časti.
V prírodnej kozmetike
– základ prípravku tvorí rastlinný olej (olivový, mandľový, sójový,…).
– konzervanty na prírodnej báze (vitamín E, alebo éterické oleje).
– tenzidy sú rastlinného pôvodu (tieto látky majú za úlohu odmasťovať a čistiť pokožku).

kosmetika

Kategórie prírodnej kozmetiky
1. Pure nature – kozmetika s týmto nápisom je vyrobená len z prírodných surovín
2. Prírodná kozmetika – táto kozmetika obsahuje prírodné zložky, ale aj niektoré povolené konzervanty
3. BIO kozmetika – v tejto kozmetike máte zaručené jej prírodné zloženie. Všetky zložky v nej sú získané z rastlín a živočíchov chovaných a pestovaných bez pesticídov, umelých hnojív a rastových hormónov
4. Kozmetika s obsahom prírodných zložiek – v tejto kozmetike je málo prírodných látok, sú len doplnkom k syntetickým zložkám.
Ak sa rozhodnete pre prírodnú kozmetiku, dobre si overte koľko a akých prírodných zložiek obsahuje. Možno strávite jej preberaním viac času, ale výsledok za to stojí.