Vždy mi prišlo trochu nefér niekoho zaškatulkovať. Myslím tým hlavne názory, že ideálna žena musí mať presne 175 centimetrov, maximálne 50 kilogramov, musí vyzerať presne tak a tak,… Som síce chlap, ale príde mi to ako hlúposť.

portrét

Predsa ženy a ľudia celkovo nie sú robotické klony, ktoré musia vyzerať do jedného centimetru a kilogramu všetci rovnako, rovnaké tysy tváre, rovnaké vlasy,… To by sa potom vytratila tá skutočná krása. Všetci by vyzerali rovnako a niečo také ako originálna krása, by sa nadobro vytratilo. Boli by sme všetci rovnakí a po čase by nám z toho bolo zle. Kto by nás priťahoval, keby všetci vyzerali ako jeden? Vravím vám, bola by to nuda a niečo také ako krása by sa vytratilo. Takisto aj láska k originálnosti milovanej osoby. Je predsa každému jasné, že nie sme všetci rovnakí a práve v tom je tá skutočná krása, nájsť osobu, ktorá sa výzorom i správaním páči práve nám. Avšak reč je v článku o prísnych posudkoch, ako má žena vyzerať, tak sa zaoberajme tým.

Ale reálnejšie.
Predsa sa vraví, to je môj typ,… Čiže každému sa páči trochu odlišný typ ženy. Každý nechodí s, alebo nemá za ženu presne rovnakú kópiu. Niekto uprednostňuje blondíny, iný čiernovlásky, niekto má vysokú partnerku, iný nižšiu, príťažlivé sú i ženy, ktoré nemusia vyzerať ako anorektičky. Skrátka veľa typov žien je príťažlivých, každý typ má niečo do seba a verte mi, veľa chlapov má rozdielne predstavy o kráse. Práve preto som aj ja názoru, že nie je správne, ak niekto „kompetentný“ vyhlási, ako má žena vyzerať.

láska

A možno by ste sa čudovali. Možno ten, kto vymýšľa, ako má ideálna žena vyzerať, možno práve ten má zarastenú bradu, pivný pupok a plešinu.
Narážam však aj na trpké kritériá, akými musia podstupovať tie „ideálne“ modelky. Môžeme sa dočítať, že inak to nie je ani v prípade výberu modeliek pre Victoria Secret Fashion Show. Ak náhodou určitú modelku vyberú, je pod sadistickým dozorom, ktorý sa stará o jej „ideálnu“ váhu, účes a podobné veci.