Trh je naozaj presýtený tým najlepším, čo v danej oblasti môžme dostať. Elektronické produkty sú celkovo z roka na rok lepšie a tie o niečo staršie idú cenovo rapídne dolu. Tento rok nám priniesol množstvo nových TV produktov, ktoré nám už okrem iného poskytujú i rozlíšenie v podobe 4k. Takže klasciké HD, ktoré bolo doteraz hitom už pomaly ale isto vychádza z módy.

tv

Preto, ak sa dnes rozhodneme kupovať novú televíziu, dbajme hlavne na túto otázku rozlíšenia, pretože 4k už o malú chvíľu bude samozrejmosťou. Aj iné produkty, ktoré budeme zapájať do našej televízie budú podporovať a dokonca vyžadovať rozlíšenie tohto typu- 4k. Pokiaľ ním náš TV nebude disponovať, nevychutnáme si produkt v takej podobe, v akej by sme v skutočnosti mali.
Zistime si, či produkt poskytuje rozlíšenie UltraHD 4k. Každá nová TV pre túto dobu by ho už poskytovať mala.

Už sa nejedná len o investíciu do budúcnosti, už sa jedná o prítomnosť a rok 2017. Preto túto otázku rozlíšenia nepodceňujte. Nakoniec na tej najlacnejšie voľbe iba prerobíte. Teda iba pokiaľ chcete časom dokúpiť i nové domáce kino či hraciu konzolu, pokiaľ sa vám staré pokazia. Museli by ste znova kúpiť novú TV. Preto ten výber nepodceňujme.

obrazovka

Taktiež by bolo vhodné uistiť sa, či TV vlastní koncovku HDMI pre napájanie ostaných zariadení. Dnes už skoro ku každému produktu dostanete kábel i s týmto typom napájania. Vaša TV by ho teda určite mala podporovať, no pre istotu si to overme. Koncovky typu “ banániky “ sú už dávno za nami a o chvíľu zrejme vymiznú i koncovky SMART.

Naše PC, či notebook môžme takisto pripojiť k nášmu novému TV. Buď pomocou spomínanej dnešnej koncovky HDMI, alebo pomocou vstupu VGA, ktorú niektoré TV obsahujú. No koncovku VGA by sme sa mali zamerať v prípade, že chceme na TV používať bezchybné a presné rozlíšenie presne v takom stave, v akom ho máme v našom TV či notebooku.