Kúpili ste si, alebo už používate smartfón, v ktorom je nainštalovaná NFC technológia, ale dodnes ste neprišli na to, ako sa používa a na čo slúži? Je to moderný spôsob platieb s mnohými výhodami.

klíče

NFC zblízka

Pod názvom NFC sa skrýva vedeckotechnická revolúcia jednoduché vysvetlenie: ide o mobilnú peňaženku s možnosťou platieb. No to nie sú všetky jej výhody, využiť ju môžeme na viacero spôsobov. Hovoríme vlastne o malej pamäťovej jednotke, kam posielate príkazy.

Príklady jej všestranného využitia:

-Prostredníctvom nej dokážete posielať príkazy na prehrávanie hudby bez dotýkania sa smartfóna cez mobil do bluetooth reproduktora.

-Nálepku NFC si nalepte v aute na miesto, kam si zvyčajne ukladáte telefón a po priložení zapnite bluetooth a zároveň ho spárujte s rádiom, tiež bluetooth, v aute aj so spustením navigácie. Ak si zvolíte navigáciu Waze, spustí sa vám automaticky aj s aktuálnymi obmedzeniami a obchádzkami.

-Ďalšieho užívateľa môžete pripojiť do Wifi aj bez toho, aby ste mu svoje povedali heslo, NFC Wifi WRITE si všetky prístupové údaje pre pripojenie k internetu zapíše a potom už stačí, aby hosť svoj smartfón priložil k nálepke NFC a pripojenie sa okamžite spustí.

-Svoj notebook alebo počítač môžete zapnúť aj na diaľku a to vďaka technológii aplikácie Tasker 7. Nálepka sa dá prilepiť napríklad na kľúčenku a tým šetrite svoju batériu. Telefón len priložíte k nálepke a okamžite sa vypne podsvietenie displeja, dáta či zvuky, čím si ušetríte dosť veľkú časť kapacity batérie.

-Bez nutnosti dotknúť sa displeja si dokážete vytvoriť hotspot. Pri častých cestách autobusom alebo vlakom môžete prívesok s funkciami hotspotu nosiť stále v batožine.

nálepka

-Aj osvetlenie v dome sa dá prostrednítcvom NFC zapnúť a vypnúť, stačí si len naskenovať QR kód a naštudovať si návod, ako ho skombinovať so svetlami, ovládanými na diaľku.

Nálepky, o ktorých hovoríme, sa dajú kúpiť za pár eur v e-shopoch alebo v kamenných predajniach s telefónmi. Nie je to veľa, ale určite vám urobia radosť.