Pamätáte si na časy, kedy vašim jediným prístupom k informovanosti o filmoch, filmových premiérach, vysielaní a hercoch bol papierový TV program? Tieto časy sú rozšírením popularity internetového pripojenia už dávno minulosťou a internet nám v súčasnosti ponúka obrovskú informovanosť o najnovších, najstarších, najlepších, najhorších,… filmoch z akéhokoľvek žánru. Nehovoriac o jednoduchom prístupe k ich sledovaniu.

star wars.jpg

Preto ak neviete, čo si najbližšie pozrieť alebo hľadáte info o vašich obľúbených filmoch, herečkách a hercoch, pozrime sa v stručnosti na možnosti, respektíve weby, ktoré danú problematiku určite vyriešia a poskytnú ideálnu odpoveď práve pre vás a váš filmový či seriálový apetít.
V tomto smere musíme začať v podstate veľmi známou stránkou csfd(.cz), kde nájdete odpoveď naozaj na všetko, čo sa týka filmového priemyslu. Veľmi ale naozaj veľmi bohatá databáza hádam všetkých filmov, seriálov, režisérov, scenáristov a hercov so stručným opisom deja, filmografie a samozrejme názorov užívateľov. Nechýba informácia o najčerstvejších tituloch a ich premiére v kinách, ale takisto tu nájdete trebárs filmy staré takmer 100 rokov, a to všetko pod jednou strechou. Navštívte tak Československú filmovú databázu (ČSFD).

herci.jpg

  • Zaujímavou a populárnou alternatívou je takisto Kinobox (.cz).

Nezabudnime ale spomenúť tiež zahraničnú a vlastne svetovo navštevovanú databázuimdb(.com), ktorá je bohatá na pravidelný prísun noviniek zo sveta filmového priemyslu, pričom web svojim prevedením pôsobí skôr spravodajsky. No okrem toho samozrejme disponuje takisto plnou databázou.
Pokiaľ sa však chcete orientovať predovšetkým na seriály, potom je doporučenou voľbou navštíviť priamo českú webovú stránku serialzone(.cz), ktorá okrem iného ponúka tiež titulky ku konkrétnym epizódam v češtine. Za zmienku stojí tiež detailne opísaný obsah každej epizódy vrátane najlepších hlášok.