Nie nadarmo sa hovorí „spať ako bábätko“. Deti by mali mať naozaj kvalitný a ničím nerušený spánok. Ak sa to vaše v noci neustále prehadzuje a budí, pravdepodobne bude niekde problém. No a nekvalitný spánok vplýva na psychiku ale taktiež fyzické zdravie vašich ratolestí.
Veľmi často sa stáva, že svojim deťom nedoprajeme tak kvalitné matrace ako sami sebe, čo je veľmi veľká chyba. Detské matrace Segum by mali byť rovnako kvalitné ako tie naše, pretože majú priamy súvis s kvalitným spánkom.

Spiace dieťa ktoré objíma medvedíka

V prvom rade by ste sa mali vyhnúť kupovaniu už použitých matracov. Platí to aj vtedy, ak vaše dieťa zdedilo posteľ po staršom súrodencovi. Aj v tomto prípade, by ste mali matrac jednoducho vymeniť za nový. Vo všeobecnosti je lepšie, ak deti spia na trošku tvrdšom povrchu. Takto predídete neskorším problémom s chrbticou, či kĺbmi. Poloha chrbtice je aj počas noci v prirodzenej polohe a navyše spánok na tvrdom podklade prospieva celkovému držaniu tela.

Vedeli ste, žespánok na nekvalitnom podklade počas detstva môže spôsobiť chronické problémy s chrbticou v dospelosti? Preto určite nepodceňujte výber kvalitného a zdravého matracu pre vaše dieťa.

dětská matrace

V predajniach dnes nájdete nespočetné množstvo rôznych druhov matracov. Pri výbere nových kúskov pozerajte hlavne na ich ortopedické vlastnosti. Nepochybne je taktiež dôležité, aby boli matrace vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabraňujú množeniu plesní, alergénov, či parazitov a baktérií. Nie je na škodu, ak si matrac pred kúpu aj vyskúšate, respektíve si ho vyskúša vaše dieťa. Niekedy sa totiž môže stať, že daný produkt disponuje všetkými kvalitatívnymi vlastnosťami, no dieťaťu na ňom aj napriek tomu nie je pohodlne.

Vedeli ste, žeroztoče spôsobujú vznik alergie, dýchacích problémov a kožných ekzémov? Práve kvalitný matrac dokáže zabrániť ich množeniu.