Hviezda Stredomoria, alebo najúžasnejší kút Stredomoria. Aj takéto prívlastky si vyslúžilo mestečko Side, ležiace v Tureckej riviére. Piesočnaté pláže a priezračné tyrkysovo zafarbené more, tak to je iba začiatok toho, prečo by ste toto miesto mali jednoznačne navštíviť.

Zrúcaniny na pobreží v meste

Pre malých i veľkých

Dovolenka v tureckom meste Side je ideálna pre všetkých, ktorí si chcú užiť nádherné pláže, vodné športy, alebo potápanie. Priezračná voda je totiž ako stvorená na pozorovanie podmorského sveta na vlastné oči. Svoje si užijú jednoznačne aj deti. Ak by im nestačili spomínané rozprávkové pláže, určite ich zaujme množstvo vodných atrakcií, ako sú napríklad nafukovacie banánové loďky. Žiaden drobec nepohrdne ani jazdou popri mori na chrbte ťavy, či jazdou na štvorkolke. Dospelí si zas môžu zajazdiť na vodných skútroch, alebo vyskúšať windsurfing. Pre turistov je ti taktiež možnosť jazdy na koni, a to priamo po pláži. Jednoducho ako z romantického filmu.

Nevídaná architektúra

Mesto Side leží na polostrove, ktoré od ho mora delí iba mohutný múr a vodná priekopa. Z južnej strany, je polostrov obklopený prístavom. To by nebolo až tak zaujímavé. Tento prístav je však vytvorený z obrovských kusov kameňa.

Ľudia, ktorí sa potápajú v mori

Atrakcia pre celú rodinu

Ak by vás omrzelo ležanie na pláži a kúpanie v mori, môžete s celou rodinou navštíviť niektoré z miestnych atrakcií. Jednou z nich, ktorú sa určite oplatí vidieť je Discovery park. Nachádza sa približne päť kilometrov do mesta, takže po vlastných ste v ňom za necelých desať minút. Pri prehliadke môžete vidieť modely dinosaurov, navštíviť zoo, terárium a akvárium, povoziť sa na motorkách, alebo člnkoch v jazierku, zažiť živú show s tuleňmi, alebo si pozrieť film v miestnom kine. Nachádza sa tu aj veľký obchod so suvenírmi a zariadenia, v ktorých sa môžete občerstviť a napiť.