Pripravili sme pre vás 5 najlepších dôvodov prečo sem cestovať. Ako číslo jeden sme samozrejme zaradili jedlo. O Francúzoch je známe že sú gurmáni a jedlo si radi a dlho vychutnávajú. Medzi povestné delikatesy ktorými môžete začať deň patria určite croissanty s džemom ktoré môžete zapíjať dobrou kávičkou na terase. Veď i Michelinská hviezda ktorou bývajú reštaurácie ocenené má svoje korene vo Francúzsku. Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie podniky či potraviny patria určite karamelky od Patricka Rogera and Jacquesa Genina.
Ďalšou známou cukrovinkou sú makronky. Tie pobláznili celý svet a určite ich pri návšteve ochutnajte. Samozrejme nevynechajte dobré syry, vínko a nezabudnite ani na bagetky.

eiffelovka

Ďalším dôvodom prečo sa sem vybrať sú určite historické pamiatky. Je tu mnoho kultúrneho dedičstva ktoré možno obdivovať. Medzi najkomerčnejšie patrí bezpochyby Eiffelova veža. Bola postavená v rokoch 1887-1889. Dokonca si dlhé roky držala prvenstvo najvyššej stavby sveta. Nachádza sa v blízkosti rieky Seinna, kde sa môžete plaviť na člne.

most

Ak ste milovníci umenia na vašom zozname nemôže chýbať Múzeum Louvre kde nájdete i svetoznámy portrét Mony Lisy. Odporúčame vám tieto miesta navštíviť toto miesto v skorých ranných hodinách pretože potom musíte počítať s davom turistov, dlhým čakaním a množstvom ľudí v múzeu. Krásnym zážitkom je i katedrála Notre Dame, Na Paríž však potrebujete viac času. Ak ho máte, odporúčame vám navštíviť Versailles.

Tretím dôvodom na toto mesto je nakupovanie. Najznámejšie butiky a obchody svetových značiek nájdete na známej ulici Champs-Elysée. Jediné čo k tomu potrebujete je dobre nabitá kreditná karta.
Štvrtým dôvodom ktorý poteší najmä váš sluch je francúzština. Tento krásny jazyk lahodí uchu a kde inde si ho vychutnáte ako v Paríži.
No a posledným dôvodom prečo sem prísť je láska. Ak máte partnera určite ocení ak ho sem vezmete. Nie je snáď romantickejšie miesto. Dokonca si môžete spečatiť lásku zámkom na Moste lásky.
To boli naše dôvody. Aké sú tie vaše?