Turecko sa čoraz viac teší na Slovensku popularite. Dôvodov, prečo je tomu tak je viacero. Lákadlom sú úžasne dlhé pláže, výhodné ceny luxusných hotelov, výborné jedlo.  Niet sa teda čo čudovať, prečo si ju veľa dovolenkárov zvolí pre miesto svojho letného relaxu pri mori. Okrem spomenutého je pre slovenských turistov výhodná tiež dostupnosť lietadlom. Výhodou je pomerne krátky let , ktorý trvá cca dve hodiny a tridsať minútpriame letecké spojenia sú k dispozície z Bratislavy, Košíc, Sliača, Popradu a Piešťan, taktiež sa sem dostanete z blízkejViedne. turecko.jpgLákadlom pre turistov sú kvalitné all inclusive služby, dobrý pomer ceny a kvality a napokon aj veľmi široký výber hotelov pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry či mladých ľudí. Hotely sú väčšinou skutočne dobre vybavené, čo sa týka služieb, ale aj tiež animačných programov či iných podujatí pre dovolenkárov. Čo sa týka hotelov, dobré je si vyberať zo štvor či päť hviezdičkových, nakoľko sú na inej úrovni než naše európske hotely.
Slovenské cestovné kancelárie ponúkajú dovolenkárom komplet komfort, ktorý zahŕňa tiež transfer z letiska. Dĺžka transferu potom závisí na cieľovej destinácii. Turecká riviéra je pomerne dlhá, preto pre rodiny s deťmi, či cestujúcich, ktorí nechcú cestovať ďaleko od letiska Antalya, sú výhodné letoviská Lara, Kumkoy či známy Belek, ktoré sú vzdialené len cca 30 kilometrov.antalya.jpg
Na Tureckej riviére však nájdete aj ďalšie, trochu vzdialenejšie letoviská, ako napríklad Side či Alanyu. Práve Side je jednou z najpopulárnejších lokalít, ktoré si Slováci vyberajú, je to vhodné miesto aj pre mladšie ročníky. Vybrať si tiež môžete z lokalít nachádzajúcich sa na Egejskej riviére, aj keď tam sa lieta pomerne menej, ale aj tam nájdete krásne miesta, pekné pláže a historické pamiatky.
V tejto dovolenkovej destinácii sa toho oplatí vidieť viac než dosť, hotelové komplexy ponúkajú rôzne fakultatívne, gastronomické či lodné výlety. Zaujímavým tipom na výlet môže byť mesto Antalya, ktoré je pekným historickým mestom. Ďalším tipom je návšteva mesta Alanya, kde môžete obdivovať napríklad pirátsky hrad. Neďaleko sa nachádza tiež jaskyňa Dim. Milovníkov podmorského sveta zase priláka množstvo potápačských možností, ktoré táto destinácia ponúka.