Prečítali by ste sto kníh ročne, keby ste na to mali čas, ale teraz ho rozhodne nemáte. Pracovné povinnosti, rodinné povinnosti, do toho ste sa rozhodli posilňovať a ešte máte aj záhradku, o ktorú sa treba starať. Dennodenne chodíte okolo knižnice a je vám ľúto, že nemáte čas si vypožičať a prečítať všetky tie tituly, ktoré vás zaujímajú.

staré knihy.jpg

No nedostatok času nemusí znamenať koniec literatúry vo vašom živote.
Skúsili ste počúvať audio-knihy? Nie? Skúste to. Po ceste do práce, po ceste z práce, na vašej zdravotnej prechádzke, či pri umývaní riadu. Audio-kniha je flexibilná a vy ako vyťažený človek môžete stihnúť dve veci naraz – aj zábavu, ktorá vám prinesie uvoľnenie, či ponaučenie, aj vaše povinnosti.

Ak do roboty dochádzate a nepatríte k vlastníkom auta, tak si knihu môžete zobrať so sebou do vlaku, či mestskej hromadnej dopravy. Aj vaše rána budú príjemnejšie a aj okolo knižníc budete chodiť s ľahším srdcom, lebo už vám nebude ľúto, že zas nestíhate prečítať nový titul od vášho obľúbeného autora.
Máte radi horúcu kúpeľ? Ak áno, tak nie je nič lepšie, ako do svojho rituálu kúpele pridať aj literatúru. K horúcej vani si naservírujte aj nejakú poviedku, alebo zbierku básní a váš oddych bude dokonalý. Vychutnáte si tak vašu nerušenú súkromnú chvíľku dvojnásobne.

knížka.jpg

Ak nemáte radi kúpeľ, tak existuje ďalšia možnosť, ku ktorej sa ľudia nie vždy priznajú – aj keď to nie je žiadna hanba. Niektorí ľudia multitasking s čítaním zvládajú aj tak, že si svoju knižku, prípadne dennú tlač prečítajú na toalete.
Zoberte si knižku na dovolenku – väčšina ľudí počas dovolenky prečíta kníh viac, ako za celý rok. Či ste v horách, alebo na pláži, určite budete mať nejakú tú chvíľu, aby ste konečne prečítali všetky tie knihy, ktoré vám boli darované na Vianoce. Teraz konečne máte čas sa na pláži vyvaliť s knižkou, čítať a zároveň sa opáliť a nadýchať zdravého morského vzduchu. Aj horský vzduch sa dá vychutnať lepšie, keď k nemu pridáme vôňu príbehov, či poézie.