Naše vlasy dostávajú poriadne zabrať. Umývanie a fénovanie je pritom iba začiatok. Našej korune krásy škodia samozrejme aj ostatné kozmetické prípravky, ako napríklad lak, gél, či tužidlá. Ďalším problémom sú vonkajšie vplyvy, teda znečistené ovzdušie, prach, peľ a iné nečistoty. Práve preto, by sme mali poriadny detox dopriať nie len nášmu organizmu, ale taktiež vlasom. V prvom rade budú zdravšie zvnútra ale i navonok. Navyše takto podporíte ich rast a naopak zastavíte vypadávanie, či rednutie.

blondýna
 
Očistu svojich vlasov môžete praktizovať dvoma spôsobmi. Pri prvom budete používať kozmetické prípravky, ktoré si zakúpite, pri druhom vám postačia prírodné recepty.
 
Kupované kozmetické prípravky
Prípravky, ktoré vaše vlasy prečistia musia byť v prvom rade na čisto prírodnej báze. Akákoľvek chémia, by mala presne opačný účinok. Bude najlepšie, ak sa poradíte priamo v drogérii, alebo lekárni. Väčšinou sa jedná o čistiace kondicionéri, šampóny, alebo masky. používajte ich pravidelne, minimálne po dobu jedného mesiaca. Inak sa želaný účinok nedostaví. V tomto období sa vyhnite iným kozmetickým prípravkom.
 
Prírodné prípravky
Na prírodné prečistenie vlasov vám najlepšie poslúži jedlá sóda a jablčný ocot. So sódy si pripravíte hustejšiu pastu, a to tak, že ju zmiešate s malým množstvom vody. Týmto prípravkom si pravidelne umývajte vlasy a nezabudnite aj na pokožku hlavy. Sóda patrí k jedným z najlepších pohlcovačov pachov a taktiež mastnoty, takže sa nemusíte obávať, že vaše vlasy umyje nedostatočne.
Jablčný ocotpoužívajte na oplachovanie vlasov a pokožky, alebo ako zábal. Je potrebné ho trošku zmiešať s vodou. ak chcete posilniť jeho účinok, môžete doňho prisypať aj trochu jedlej sódy.
Rovnako ako pri kupovaných prípravkoch je potrebné, aby ste ich používali aspoň jeden mesiac.

bruneta
 
Dôležité nie je len používanie správnej kozmetiky, ale taktiež to, aby ste sa niektorým veciam vyhýbali. Mali by ste aspoň na nejaký čas prestať používať laky, či tužidlá na vlasy. Je dobré ak sa vyhnete aj farbeniu a fénovaniu. Ak to vydržíte spomínaný mesiac, máte vyhraté.