1. Použite správny čistiaci prostriedok pre svoj typ pleti
Najzdravšia pokožka je vždy čistá, takže sa uistite, že používate čistiaci prostriedok na tvár vhodný pre váš typ pleti. Pozrite sa po takom, ktorý pení, pretože tie odstránia špinu pod povrchom, ako aj make-up a podobne. Ak trpíte suchou pleťou, mali by ste hľadať čistiace prostriedky s prírodnými zmäkčovačmi, ako je čistiace sérum na báze oleja, mastnejšie typy by mali vyhľadať produkty, ktoré obsahujú zložky, ako je kyselina salicylová.

kráska

2. Investujte do nového denného séra s antioxidantmi
Antioxidanty – konkrétne vitamíny C a E – pracujú brilantne pri odstraňovaní voľných radikálov UVA a UVB, pôsobia takmer ako asistent šéfa, ktorým je opaľovací krém. Dermatológovia súhlasia s tým, že kvalitné antioxidanty pomôžu opraviť a zabrániť ďalšiemu poškodeniu pokožky.

3. Na noc používajte sérum s obsahom retinolu
Ušetrite si vitamín C na ráno (stačí, že si doprajete pohár čerstvého pomarančového džúsu). Namiesto toho sa rozhodnite pre formu vitamínu A-retinoidov alebo retinolu.
Vzhľadom k tomu, že retinol je pomerne silný, porozprávajte sa s odborníkom pred začatím akejkoľvek liečby, najmä ak máte citlivú pokožku. V takom prípade dermatológovia často odporúčajú podobný substrát vitamínu A známy ako retinyl palmitát.

4. Počas dní hydratujte tak často, ako je to potrebné
Po vsiaknutí séra (počkajte asi päť minút), naneste na pokožku zdravý hydratačný krém. Produkcia oleja sa po 40 rokoch spomaľuje, takže budete musieť častejšie hydratovať vašu pokožku.

krém

5. Vždy používajte očný krém
Hoci niektorí z nás začínajú používať očné krémy vo veku 18 rokov, v 40-tke je definitívne čas na nákup jedného, ak ešte žiaden nemáte. Keďže koža okolo oka je tenšia a tým aj jemnejšia, vyžaduje si inú účinnosť a dôkladnejšiu starostlivosť, ako je zvyšok vašej tváre.