Bola doba, kedy ženy nesmeli nosiť nič iné, iba šaty alebo sukne. Také nohavice, či šortky nepripadali do úvahy. Hold ženy nemali nárok na pohodlie. Ale keby v tom čase poznali mikinové šaty s kapucnou, ani by o tie nohavice veľmi nestáli. No nemám pravdu? Kto ich už mal na sebe, tak vie, o čom hovorím. Povráva sa, že kapucňa vznikla v Amerike, kedy potrebovali pre robotníkov navrhnúť funkčný ochranný odev. Išlo o zamestnancov, ktorí pracovali v chladiacich boxoch a taká ochrana hlavy im iste padla vhod. Dám však ruku do ohňa, že kapucňu k obľube doviedla až žena. Strčila ju do módy a pridala jej patričnú obľubu a slávu. Veď čo je efektnejšie a lepšie, ak máme my ženy „bad hair day“? Natiahneš a ideš a ešte sa cítiš aj pohodlne.

šaty

A že to nemôže pôsobiť šik? Kto povedal?

S týmto kúskom sa viete nádherne vyhrať, v šatníku ho môžete mať hneď vo viacerých prevedeniach a skombinovať ho môžete zakaždým inak. Sivé šaty s vreckami alebo bez? Farebné? Paráda! Veď ako sa vraví, v jednoduchosti je krása. K tomu si obujete napríklad botasky, číňany, espadrilky, oxfordky. Hocičo. Chcete si obliecť niečo veselšie? Tak zvoľte mikinové šaty s potlačou. V ponuke už sú rôzne postavičky, zvieratká alebo nápisy. Zaujímavé môžu byť aj vzory alebo nášivky, poprípade aj odznaky. Ste skôr romantická duša? Tak podľa mňa si vyberiete aj vy. Napríklad také šaty s volánikmi na prsiach alebo na rukávoch.

kapucna

Krásne ukáže aj hrubšia čipka, ktorá oživí napríklad výstrih. Plecia môžu byť jemne dotvorené korálkami alebo flitrami. Šaty si poprípade môžete v páse stiahnuť opaskom a obujete si k nim jazdecké čižmy. Dalo by sa? Podľa mňa áno. Takéto šaty môžu byť obľúbeným celoročným kúskom. Môžete zvoliť tie s dlhými rukávmi, ale pokojne aj s krátkymi a v tenšej látke. Je to ležérnosť, ktorá má štýl a s ktorou sa dá vyhrať. Nahoďte na ne ešte riflovú bundu a šiltovku a môžete ísť s babami do mesta na drink, na nákupy, do lietadla alebo na futbalový zápas s frajerom.