Ľudia milujú retro a radi si kupujú práve tento druh nezvyčajnej módy, ktorá je na svete už niekoľko desaťročí. Móda bola vždy veľmi diskutovanou témou, na ktorú nikto len tak nezanevrie. Riadime sa predsa podľa známeho výroku: „šaty robia človeka.“

šátek

Bodky
Boli časy, kedy sa vytváralo obrovské „haló“ z novo objaveného štýlu – bodiek. Tie boli skutočne všade – na tričkách, nohaviciach, šatách, či dáždnikoch! ľudia si veľmi obľúbili tento jednoduchý prvok, a tak sa vyrábali milióny doplnkov a šiat s bodkami rôznych veľkostí a farieb. Nielenže mali úspech v minulosti, sú s nami doteraz!

Kvety
Nie je to len znak havajských dám obdarujúcich každého muža náhrdelníkom z čerstvých lupienkov voňavých kvetov, ale aj prvok objavujúci sa v našich obchodoch. Sortiment sa navyše rozšíril aj na džínsovinu, na ktorej je povyšívaný rôznymi pestrými farbami zvýrazňujúcimi výsledný outfit.

Strih šiat
šaty vždy tvorili neodmysliteľnú súčasť ženského šatníka. šaty strihom pripomínali písmeno V a ramienka boli vždy širšie. Tieto znaky môžeme pozorovať aj dnes. Tieto šaty zdôrazňovali jednoduchosť, ktorá sa už dávno prejavila ako najlepšia voľba. Vždy tu samozrejme bola aj jej kamarátka extravagancia a vzájomne sa tak dopĺňali.

Červená
Farba ktoréhokoľvek odevu, na ktorú chcete upozorniť, musí byť vždy najvýraznejšia. Za najviac vyhľadávanú to bola práve červená, vyznačujúca sa troškou elegancie a vášne žien. Poukazovali tak na to, že aj v šedej myške sa skrýva skutočná dáma. Dôraz sa kládol aj na farbu rúžu – sýto až rudo červený.

klobouk

Spodná bielizeň
V minulých rokoch sa nenosili nohavičky string, ale jednoduché nohavičky s bez
potlače v rôznych farbách. Obohatené boli o rôzne krajky a čipky, ktoré im dodávali na atraktívnosti. ženy dnes preferujú menšie nohavičky a vinia za ne hlavne horúce letné dni, počas ktorých bez nich von rozhodne nepôjdu.
Svet retro odevov ovládol dnešnú módu nehľadiac na nové druhy odevov, ktoré nás prekvapujú čoraz viac. Na klasiku sa však vždy bral vyšší ohľad a prebojoval sa do rebríčka nadčasového oblečenia.