Čierna farba okrem elegancie vyvoláva aj pocit smútku a jednoduchosti. Nikto sa nechce v čiernej predvádzať v čase, kedy smúti za blízkym človekom. Bohužiaľ, život ide ďalej a šaty, ktoré na seba najbližší polrok oblečiete musia byť tmavé. Vystačiť si so svojím šatníkom sa dá, ak v ňom máte základné kúsky a nebojíte sa kombinovať. Čo také teda vybrať?

kráska

Základné veci
Medzi ne patria jednoduché kúsky, ktoré sa v našej skrini povaľujú bez využitia väčšinou času. Čierna blúzka, tričko a sveter, to je to, čo by ste mali doplniť, ak to už nemáte. Samozrejmosťou by mal byť aj kostým, ktorý by bol tmavej farby. Takto ho môžete kombinovať do každodenného outfitu. Barličkou sú aj čierne legíny či džínsy, ktoré sa dajú nosiť dennodenne bez toho, aby sa nám zdali nevhodné. Pre mužov je potrebný takisto kostým, aj čierne tričká a košele. To však často nestačí. Chlapi sa ale väčšinou obliekajú do tmavých farieb, preto nájsť niečo na seba nie je až taký veľký problém.

Ako sa obliecť sviatočne?
Ak idete niekam, kde sa musíte obliecť elegantne a podľa určitého kódu, treba využiť aj iné veci v skrini ako nohavicový kostým. Na seba si môžete dať plisovanú sukňu, či inú čiernu, ktorá by nebola príliš krátka. Dĺžku zvoľte minimálne po kolená. Ak chcete dodať punc elegancie, zvoľte dlhšie sako pod zadok, ktoré navodí vážnosť vášmu outfitu.

modelka

Leto je problém
Každý, kto už držal smútok vie, o čom sú horúce letá a vôbec nie sú príjemné. Mnohý majú problém s tým, ako sa obliecť a zároveň nespotiť už po prvých krokoch na slnku. Zvoľte preto jemné a ľahké materiály. Samozrejmosťou by mali byť voľné strihy, cez ktoré bude voľne prúdiť vzduch. Ak hľadáte niečo namiesto otrepaného trička, môžete využiť najnovší trend v podobe košieľky na ramienka. Tie sú v móde a zároveň v rôznych farbách a vyhotoveniach. Vo veľmi horúcom počasí nezabudnite na klobúk, ktorý ochráni vašu hlavu a aj zdravie.