Okrem toho, že by každý jeden z nás mal bezpodmienečne dodržiavať pravidlá cestnej premávky si pripomenieme pár ďalších bodov ako zvýšiť bezpečnosť nás aj našich spolucestujúcich v automobile. Základnou zásadou je aby všetci pasažieri boli pripútaní bezpečnostnými pásmi. Nielen kvôli tomu, že za nepripútanie hrozí nemalá pokuta ale hlavne kvôli zvýšeniu bezpečnosti. Aj keď niektorí ľudia tvrdia opak, crash testy jasne dokazujú, že pripútanie sa bezpečnostným pásom dokáže zvýšiť šancu na prežitie o nemalé percento. Ďalšou dôležitou radou je neustále venovanie pozornosti situácii na ceste. Zbytočné rozptyľovanie v rôznych formách ako je napríklad jedenie, fajčenie, skrášľovanie či používanie mobilného zariadenia za volant nepatrí. O tom, že pred jazdou či počas nej by ste nemali užívať alkohol, drogy či omamné látky niet ani pochýb.
štěně v autě
Správna obuv
Obzvlášť pre ženy, ktoré majú v obľube nosiť topánky na opätkoch je dôležitá nasledujúca rada. Mať v kufri auta jedny topánky s pevnou podrážkou navyše sa hodí. Prezuť sa pred jazdou do pohodlnejšej obuvi vám možno zaberie pár minút ale môže vám to zachrániť život ak budete na ceste potrebovať rýchlo reagovať vždy je to jednoduchšie s pevnou nohou ako na vrtkom opätku. Veľké riziká hrozia hlavne v krízových situáciách, že sa vám opätok nešťastne zasekne, šľapka zvrtne, bosá noha šmykne a ste nahraný a nehoda môže byť na svete. Preto obuv nikdy nepodceňujte.
auto na test
A čo viac ?
Aj keď dodržujete pravidlá cestnej premávky a využívate všetky bezpečnostné prvky a zásady nezabúdajte, že na ceste je okrem vás veľa ďalších vodičov, ktorí to nemusia brať tak zodpovedne ako vy. Preto dbajte o zvýšenú pozornosť napríklad aj pri predbiehaní kedy je dôležité, aby ste mali prehľad, dostatočný priestor, približne vedeli akou rýchlosťou ide auto, ktoré chcete predbiehať, nezabudli na smerovku, podradili aspoň o jeden stupeň a boli ohľaduplní. Viac o tom aké ďalšie kroky by ste mohli pre zabezpečenie Vášho auta podniknúť nájdete na stránke.