Ak spomeniem počítače a ich využitie v dnešnej dobe, tak nás zrejme napadnú dvaja skutočne dlhoroční konkurenti, ktorí sa v ringu stretávajú opäť. Nám nezostáva nič iné iba čakať a žasnúť, akými inováciami si nás snaží jedna alebo druhá strana získať. My zákazníci sme na tom najlepšie, z takejto konkurencie môžeme jedine vyťažiť. Nejedná sa o nikoho inéno, než dobre známych konkurentov na trhu s počítačmi a technikou, Microsoft a Apple.
Pokiaľ je reč o počítačoch, dlhšie obdobie zostal na trhu Microsoft, Apple išiel trochu inou cestou, ťažil z výrobkov ako iPad, iPhone,… ktoré si takisto získali svojich fanúšikov po celom svete.
kancelář a brýle
No videli ste tie nové počítače, s ktorými prišiel Apple na trh? Je to už na prvý pohľad úžasná a hlavne veľmi kvalitná technológia s prekrásnou obrazovkou, na ktorej spustíme to najvyššie možné rozlíšenie obrazu. Neocenia ho jedine hráči, „gameri“, pretože počítačové hry bývajú kompatibilné s OS Windows od Microsoftu. Ale inak v ostaných veciach je niekedy už dokonca uprednostňovaný. Uprednostňujú ho hlavne solídne firmy, alebo môžete i Vy, pokiaľ chcete mať zážitok z perfektného obrazu a filmov, pričom Vám na počítačových hrách nezáleží. Navyše musím spomenúť premyslený dizajn, kedy nám v skutočnosti pripadá, že počítač od Apple je vlastne len monitor. V podstate sa nemýlime, je to tak. No výkon a parametre tým vôbec nestrácajú, naopak.
• Teda očakávame, že Microsoft začne čo najskôr jednať a opäť bude chcieť prvenstvo. Musí však prísť s produktom, ktorý nás osloví. Je už takýto produkt k dispozícii?
laptop a mladá žena
Možno aj áno. Každopádne existuje nový produkt a to: Nový notebook od Microsoftu s výdržou batérie až 14,5 hod.
Dáme mu teda príležitosť? Jedná sa o novinku, teda okrem spomenutej batérie čakajme aj nejaký ten výkon. Teda procesor ako Intel Core i5 je pre dnešnú dobu vhodný a takisto aj operačná pamäť RAM 4GB. No tieto parametre nie sú zrovna nejakou úžasnou inováciou, pokiaľ ešte zvážim začiatočnú sumu, ktorá sa pohybuje 900 Euro, tak nájdeme aj silnejšie a novšie parametre. No aj tak sa jedná o silný počítač, ktorý je výkonom vhodný pre rok 2017, no jeho cena je zrejme ovplyvnená tou dlhou životnosťou batérie, čo ocenia ľudia, ktorí potrebujú notebook pri práci a cestovaní. Tá výdrž batérie im významne uľahčí život.