Kamenny obklad na dom sa nám zdal ako výborný nápad, no a dnes môžem povedať, že určite i bol. Ak aj vy premýšľate nad tým, že si necháte svoj domček obložiť prírodným kameňom, môžem vám to vrelo len odporučiť. Ako to už však býva, nejaké to „ALE“, sa nájde aj v prípade kamenného obkladu.
Dom obložený bielym kameňom

Prvé „ale“: musíte si vybrať ten správny obklad

Mramor, to znie už na prvé počutie tak vznešene. Presne preto sme sa pre mramor rozhodli aj my. Čo sme však zistili po veľmi krátkej dobe, mramor je síce odolný voči mechanickému poškodeniu, ktoré vzniká silou, no proti poškriabaní odolný nie, ale že vôbec. aby som vám to vysvetlila presnejšie. Mramor sa poškriabe aj od metly, ktorou budete okolo neho zametať. Jasné, trošku preháňam, ale verím, že chápete, kam tým mierim.

Našťastie sme si dali najprv obložiť dom len na jednej časti. Dôvod bol prostý. Jednoducho nám nevyšli peniažky. To sa však nakoniec ukázalo ako veľké plus, pretože sme pochopili, že na vonkajší obklad sa hodí omnoho viac napríklad taká žula. Takže, ak sa chcete zo vášho kamenného obkladu skutočne tešiť, vyberajte si správny typ kameňa.Detail na obklad z prírodného kameňa

Druhé „ale“: objednajte si kvalitnú firmu

To je druhé a zároveň posledné „ale“ kamenných obkladov. Takto, verím, teda myslím si, že ich určite existuje viac, no my sme sa stretli len s týmito. Ok, druhé „ale“ kamenných obkladov spočíva v ich inštalácií. Keďže ide o prírodný materiál, za ktorý si nezaplatíte málo, musíte počítať s tým, že aj firma, ktorá bude obklad realizovať, musí byť dobrá.

My sme si najprv objednali ujov, ktorí sa síce tvárili, že sa všetkému rozumejú, no keď ním prvá časť obkladu odpadla ani nie mesiac po jeho namontovaní, pochopili sme, že to nebolo https://www.databazeknih.cz/knihy/co-nebolo-v-novinach-63174 úplne všetko. Takže, objednávajte si skutočne kvalitnú firmu. Ako ju nájsť? No, to už je trošku ťažšia otázka. Hľadajte, skúšajte, pýtate sa známych a čítajte nejaké online diskusie. Myslím, že pri troche snahy sa to dá.