Veľa ľudí myslí na kúpu laptopu a nie každý si je istý, že na neho chce minúť celú mesačnú výplatu. Niet sa čomu čudovať. Aj keď je elektronika v dnešnom živote potrebná, nemusíte byť zaťatý fanúšik, ktorý požaduje herné parametre. Chcieť počítač na jednoduchý účel je dnes samozrejmé. Na výber v dnešných elektro obchodoch máte hneď niekoľko stupňov podľa cien, ktoré naznačujú výkonnosť systému. Dá sa nájsť niečo podobné aj na internete?  

počítač

  • Pri prezeraní internetových ponúk nestavajte len na dobrom pocite. Dôležité je zistiť si o predávajúcom čo najviac. Pamätajte na to, že ide len o ústnu dohodu medzi vami a ním. Reklamovať zlý tovar skoro na sto percent nie je možné. Preto skúste vyhľadať predajcu a jeho históriu na danom bazári. Možno sa minulí zákazníci vyjadrili ku kvalite alebo doručení. Nikdy nie je na škodu dávať si dobrý pozor.
  • Na weboch nájdete aj prerobené notebooky. Použité neznamená, že sú v zlom stave. Samozrejme, že určité náznaky využitia tam budú. Netreba však pozerať len na vizuálnu stránku, ale aj na celkový výkon a parametre. Kvalita závisí aj od značky. Niektoré sa po roku už nedajú používať, iným dlhší vek neuberá na rýchlosti. Ak sa chcete vyhnúť ťažkostiam, kupujte od ľudí, ktorí sa do počítačov ako takých vyznajú.

retro

  • Nekupujte od amatérov. Väčšina opravárov alebo technikov ponúka pri svojich inzerátoch aj reklamačnú dobu. To je v celku výhodné, ak ide o starší počítač, ktorý nemá bloček. Špecialisti väčšinou dávajú do kopy staršie a nefunkčné počítače a neskôr ich predajú. Takto si privyrobia a pre mnohých je to forma zábavy. Vyberajte si vždy taký, ktorý prešiel aspoň akou takou úpravou. Nemusí mať najnovší operačný systém, no ak sa viete dohodnúť, aby vám predajca pridal nejakú pamäť na vyše, viete, že nekupujete od začiatočníka.
  • Ak ste sa rozhodli pre variantu, ktorá je ešte v záručnej dobe, vždy žiadajte lístok a faktúru. Samozrejme, že to nemá len výhody. Počítač neprešiel pravdepodobne žiadnou kontrolou a je už len na predajcovi, v akom stave vám ho odovzdá. Preto sa občas stáva, že to nemusí byť najlepšia voľba.