Koľko dámskych kabeliek Diverseshop visí vo vašej skrini? Či už je to jedna, alebo ich je dvadsať, mali by ste k nim pristupovať s úctou. Kabelka e totiž práve tým doplnkom, ktorý o žene veľmi veľa povie. Je doslova našou vizitkou, a preto by sme nemali podceňovať jej správny výber, no hlavne prístup k nej. Niekedy stačí málo, napríklad kabelku dávať na zem a už po krátkej dobe bude vyzerať ako lacný kúsok z čínskeho obchodu. Ako sa teda ku kabelke správať?Žena s blond vlasmi, v bielom tričku a sivých nohaviciach s čiernou kabelkou kráča po ulici

Nepatrí na zem

To, že kabelku netreba dávať na zem, sme tak trošku už načrtli. Takýto akt je ale naozaj veľmi veľká chyba. Nie len že si kabelku ničíte, ale ide taktiež o akúsi formu spoločenského faux pas, teda po našom – „fopá“. Dáma si kabelku jednoducho nikdy nepoloží na zem. Má byť zavesená na stoličke za ňou, poprípade vedľa nej. Keď už sme pri tej etikete, tak je dôležité spomenúť i to, že kabelka nepatrí ani na stôl. V podstate ide o rovnaký spoločenský prešľap.

Je čas sa s ňou rozlúčiť

Ak je vaša kabelka poškodená čo i len na jednom mieste, prestaňte ju nosiť. Nemusí putovať do koša. Určite ju využijete na prechádzky so psom alebo na kúpalisko. Tam je povolená aj poškodená kabelka. Na bežné nosenie však už bohužiaľ nie je vhodná. Pamätajte, že aj tá najmenšia dierka či škrabanec, nie sú povolené.

Kvalita predáva

Jedna kvalitná kabelka nahradí stovku nekvalitných. Na to nezabúdajte. Kvalitná kabelka je rozpoznateľná už z diaľky. Poznajú to dokonca aj tí, ktorí sa móde absolútne nerozumejú. Preto zabudnite na lacné kúsky. Zaobstarajte si jednu či tri tašky, ktoré budú ľahko kombinovateľné. Verte, že takéto kabelky, predajú vás celú.
Žena v červenom saku a vzorovanej sukni s béžovou kabelkou stojí vedľa regálu s knihami
Len nevyhnutné

V kabelke by ste mali nosiť naozaj len to, čo nevyhnutne potrebujete. prepchaná kabelka nevyzerá dobre, pretože sa ničí jej tvar a pôsobí skôr ako kufor. Platí to aj v prípade veľkých kabeliek. Milé dámy, noste v nich naozaj iba to, bez čoho v danej chvíli neprežijete.