Podľa môjho názoru, by ste si svoju záhradu mali osvetliť tak, aby na nej nebol ani jediný tmavý kút. Nie som zástanca toho, že veci majú vyzerať podľa nejakej šablóny alebo aktuálneho módneho trendu. Kvalitné LED svetlo LED PRODUKT na záhrade, však dokáže človeku podstatne uľahčiť každodenný život. Rozsvietený altánok na záhrade, strom so svetlami v noci.jpg

Jednoznačne LED

Do exteriéri sa hodí LED svetlo asi najlepšie. Viem, že v obchodoch dostanete aj klasické osvetlenie, ktoré môžete používať vonku, no z vlastnej skúsenosti môžem určite povedať, že LED svetlá do exteriéru, vždy vydržali podstatne dlhšie. Teraz nemám na mysli ich úspornosť z hľadiska dlhej životnosti. Hovorím skôr o poškodeniach, ktoré môžu vzniknúť mechanicky a svoje vie narobiť aj voda. LEDky proste vždy vydržali viac.

Príjemné posedenie

Prvým miestom, ktoré by ste si mali dokonale osvetliť, je vaša terasa alebo altánok. Tu so žiarovkami, lampičkami a svetelnými reťazami naozaj nešetrite. Čím viac, tým lepšie. To si teda myslím aspoň ja. Na škodu nie je ani to, ak si pomocou svetla, budete vedieť na terase vytvoriť atmosféru podľa seba. Predsa len, posedenie s partnerom pri vínku, by malo vyzerať inak, ako veľká rodinná oslava.

Hospodárske časti

Ak chováte sliepky, zajace, máte na záhrad koterec pre psa alebo iné podobné „zveriny“, určite si ich nezabudnite dobre osvetliť. Tak napríklad pri sliepkach, využívame LED reflektor, ktorý funguje na fotobunku. Na noc ju samozrejme vypíname, pretože by sa naše zvieratá asi nevyspali. Koniec koncov, asi ani my. Hospodárske časti pozemku by ste mali mať osvetlené naozaj dokonale. Prídete neskoro z práce, vonku je tma, no i napriek tomu musíte čistiť a kŕmiť. Každé svetlo navyše, preto určite len a len oceníte.Sliepky vo výbehu na záhrade.jpg

Jedno nad záhradku
Ak chodíte http://zena-in.cz/clanek/zeptali-jsme-se-proc-chodite-radi-do-restauraci-mcdonald-s do práce a zároveň v lete pestujete zeleninu alebo máte len bylinkové políčko, určite si jedno svetlo namontujte aj na tieto miesta. Predsa len polievanie v úplnej tme nie je pohodlné. No a bohužiaľ, niekedy to inak nejde.