Povedzme si to na rovinu, keď už si človek kúpi elektrony najdisky.sk, asi by bol nerád, ak by sa mu zničili po roku či dvoch užívania. Ja osobne patrím k takým ľuďom, ktorí si svoje veci vážia možno až príliš, a preto si na nich dávajú extrémny pozor. Na svoje prvé a aj posledné elektróny som si šetril skoro tri roky. Keď som si ich teda konečne kúpil, strážil som si ich, a aj strážim, ako oko v hlave. Ak by ste to tak chceli robiť aj vy, tu sú tri triky na to, ako ich šetriť čo najviac a najlepšie.
Biele auto stojí mimo cesty na hline.jpg

  1. Na zimu dole!!!

Tento postup sa možno mnohým z vás bude zdať veľmi nelogický a prehnaný, no ak by ste videli, čo dokáže posypová soľ, mráz a následné oteplenie urobiť s vašimi hliníkovými diskami, možno by ste trochu zmenili názor. Ja osobne si svoje disky na zimu z auta dávam dole. Môj kamarát ich totiž používal celoročne a už po jednej zimnej sezóne vyzerali ako lacná napodobenina z bazáru. Možno narazíte na rôzne rady, že umývanie a čistenie zmierni dopad zimy na hliníkové disky. Verte mi, nie je to tak. Pred zimou a tou chémiou, čo je nasypaná na cestách, ich nezachráni nič.

  1. Nikdy nie mimo cesty

Ak zvyknete niekedy tak trošku „uletieť“ a svojim autom sa vydáte na dobrodružnú cestu mimo hlavnej cesty, s elektrónmi to nerobte, a to hlavne vtedy, keď ste si kúpili disky s komplikovanými tvarmi alebo tie farebné. Hlinu, bahno, ale aj obyčajný piesok z nich proste nedostanete, farebné disky majú navyše mnoho citlivejší lak, takže s nimi skutočne pozor na akékoľvek mimocestné dobrodružstvá.Čierne lesklé auto so striebornými elektrónmi.jpg

  1. Kde parkujete?

Ak máte garáž, je všetko v poriadku. Ak parkujete na svojom pozemku, teda dostatočne ďaleko od cesty, tak sa dá teoreticky povedať, že ešte stále je to celkom v poriadku. Ak však parkujete na kraji cesty alebo na klasickom parkovisku pred panelákom, kolesá, poprípade celé auto, by ste si mali zakrývať, a to aj vtedy, keď ho nechávate zaparkované len z večera do rána.